Adalet MYO

Öğrencilerimiz, iki senelik eğitimleri süresince önemli mesleki ve şahsi kazanımlar elde etmektedirler. Bunların en başında hak ve adalet kavramları arasındaki ilişkiyi öğrenmek suretiyle bu kavramların günlük hayatta karşımıza çıkış biçimleri hakkında deneyim elde etmek gelmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz, kişilerin temel hak ve özgürlükleri hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olarak hem bilinçli bir birey hem de sorumlu bir meslek elemanı olurlar.

Analitik düşünce yönteminin öğretilmesi suretiyle öğrencilerimizin hukuki kavramları karşılaştırabilme ve muhakeme edebilme yeteneğine sahip olması ise mesleki hayatlarında karşılaşacakları problemleri rahatlıkla çözmelerini sağlar. Bu sayede özellikle uzun ve ayrıntılı metinleri okuma, anlama ve yorum yapma ve de ilgili metinlere hukuki bir perspektiften bakabilme yeteneğini kazanırlar.

Yukarıdaki donanımları kazanan öğrencilerimiz, bu donanımlarını kamu kurum ve kuruluşları, yargı örgütü ve yargı örgütünün işleyişine ilişkin bilgilerle birleştirerek meslek hayatlarına atılmaya hazır hâle gelirler.

Mezunlarımızın, mahkeme yazı işleri müdürlüğü, zabıt kâtipliği, mübaşirlik, ceza infaz kurum müdürlüğü, icra müdür yardımcılığı, avukatlık büroları ve noterliklerde takip elemanlığı, özel şirketler ve bankaların hukuk departmanı alanlarında çalışma imkânları bulunmaktadır. Bunun yanında Dikey Geçiş Sınavında başarılı olarak Hukuk Fakültelerinde öğrenim görme imkânına da sahip olmaktadırlar.

Listelenen ücretler peşin ücrettir. Ücretlere KDV dahildir.. Taksitli ücretler ve tercih indirimleri için ücret hesaplama sayfasını kullanabilirsiniz.
Program Ücret [*] Tercih İndirimli [?] Kontenjan Taban Puan Başarı Sıralaması Kılavuz Kodu Bakınız
Adalet
  50% İndirimli 63.750 ₺ * 51.000 ₺ 11 252.51042 1.479.589 201790264 YÖK Logo 18, 21, 64, 99
  100% Burslu Ücretsiz - 2 - 525.907 201790263 YÖK Logo 18, 21, 64, 99
  • *Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Dr. Öğr. Üyesi Ege OKAKIN ERBAŞ
Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü

Sosyal Medya

Uygulamalı EĞİTİM Veren Uluslararası ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ