Gedik Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı bünyesinde topluma kültür ve sanat alanında destek sağlamak amacıyla kurulan Gedik Sanat; sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra İstanbul Gedik Üniversitesi ile eğitim alanında, Gedik Holding ile Sanayi alanında üreteceği, birleştiren projeleriyle çalışmalarına farklı boyutlar kazandıracaktır.

Cumhuriyetin kazanımlarının en önemli göstergeleri şüphesiz bilim ve sanat alanlarında karşımıza çıkmaktadır. Bilimin ve eğitimin ışığında azimle yoluna devam eden İstanbul Gedik Üniversitesi, sanatın estetik ve çok yönlü çizgisiyle beslenen öğrenciler yetiştirerek, fark yaratan eğitim modeli sunmaya devam ediyor.

Gedik Sanat olarak İstanbul Gedik Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri ile iş birliği içinde ortak etkinlikler düzenlemekteyiz. Psikoloji Kulübü ile düzenlenen “Sinepsikoloji Atölyeleri”nde Dr. Öğr. Üyeleri önderliğinde filmlerin ve müziklerin psikolojik analizleri yapılmaktadır. Atölye konukları arasında müzisyen/besteci, oyuncu/yönetmen davetlilerimiz bulunmaktadır.

Edebiyat Kulübü ile düzenlenen “Söyleşi ve İmza Günleri” kapsamında konuklarımızın kitapları ve kariyer geçmişleri üzerine söyleşiler yapılmaktadır. Edebiyat buluşmalarımızda Renan Koen, Gülper Refiğ, Varlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Erte ve Andante Dergisi Yayın Yönetmeni Serhan Bali gibi değerli isimleri ağırlamış bulunmaktayız. Müzik Kulübü ile “Müzik Atölyeleri”nde Gedik Filarmoni Orkestrası üyelerimiz enstrüman tarihi hakkında bilgi verip enstrümanları tanıtmaktalar ve etkinlik sonunda da bir dinleti gerçekleşmekteler. Tiyatro Kulübü ile düzenlenen, öğrencilerimiz tarafından sahnelenen tiyatro oyunları ve öğrencilerimizin yer aldığı dijital tiyatro projeleri düzenlemekteyiz.

Sanat sezonu boyunca Gedik Filarmoni Orkestrası çeşitli konserler vermektedir. Konserlerimizde Türk bestecilerimizin bestelediği eserlerin duyulmasını sağlamak adına Dünya Prömiyeri yapmalarına olanak sağlamaktayız. Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleşen konserlerimize personel ve öğrencilerimiz ücretsiz katılım sağlayabilmektedirler.

Tüm Radyo Gedik Podcastleri