Spor Bilimleri Fakültesi

Antrenörlük Eğitimi

Antrenörlük Eğitimi, “Hareket ve Antrenman Bilimleri” ile “Spor Sağlık Bilimleri” anabilim dallarından oluşmaktadır. Bölümde; spor alanlarının yapımı, spor araç ve gereçlerinin geliştirilmesi, karşılaşma sonuçlarının belirlenmesi ve aktarımı, öğretim materyallerinin ve teknolojilerinin spor eğitiminde kullanılması, hareket becerilerinin öğretiminin nöro-fizyolojik temelleri, sportif hareketlerin biyomekaniksel ve kinesiyolojik açılardan incelenmesi gibi konularda akademik ve teknolojik yetkinliğe sahip antrenörler yetiştirmek hedeflenmektedir.

Mezunlarımız, eğitim kurumları, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatları, spor federasyonları ve kulüpleri, fitness ve SPA merkezleri, sporcu eğitim merkezleri ve belediyelerin spor birimlerinde çalışma imkanına sahip olmaktadırlar. 
Detaylı Bilgi

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü etkin ve zengin öğretim yöntemleri kullanarak, farklı yeteneklere sahip çocuklara öğretme yeterliliğine sahip beden eğitimi ve spor öğretmeni yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Çağdaş eğitim yaklaşımlarıyla hazırlanan programıyla, bölüm öğrencilerinin oyun ve spor yöntemlerini kullanarak çocukların hareketsel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyecek program hazırlama ve uygulama yeterliliğine sahip olmaları sağlanmaktadır. 
Detaylı Bilgi

Spor Yöneticiliği

Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri, spor bilimlerinin disiplinlerarası oluşumu içinde yönetim bilimleri ağırlıklı, insan davranışları, hukuk, finans, işletme, sağlık, medya ve iletişim, bilişim teknolojileri konularında eğitim almaktadır. Bu bölümün öğrencileri, özellikle operasyonel özellikleri yüksek düzeyde yetişmiş bireyler olarak mezun olmaktadır.

Mezunlarımız, üniversiteler, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatları, spor kulüpleri, belediyelerin spor yönetim birimleri, fitness ve SPA Merkezleri, sporcu eğitim merkezleri, araştırma kurumları ve spor komplekslerinde çalışma imkanına sahip olmaktadır. 
Detaylı Bilgi

(*) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 31, 40/A ve 40/D. maddeleri uyarınca ders saat ücretli öğretim elemanı olarak görevlendirilmiştir.

Listelenen ücretler peşin ücrettir. Ücretlere KDV dahildir.. Taksitli ücretler ve tercih indirimleri için ücret hesaplama sayfasını kullanabilirsiniz.
Program Ücret [*] Tercih İndirimli [?] Kontenjan Taban Puan Başarı Sıralaması Kılavuz Kodu Bakınız
  • *Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Uygulamalı EĞİTİM Veren Uluslararası ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ