Başta sanayi sektörü olmak üzere birçok sektörde uygulanması artık zorunlu hale gelen Endüstri 4.0 ve Endüstri 5.0 uygulamaları ile birlikte kamu ve özel sektör kurumlarının dijitalleşme ile yönetilmesi zorunluluk haline gelmiştir. Ülkemiz, jeopolitik konumu, üretim becerisi, kalifiye işgücü ve doğal imkânlarıyla bölgesinin üretim üssü olmuştur. Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programı mezunları, çalışmalarını sürdürmek ve ilerletmek için bilgi teknolojisine büyük ölçüde güvenen tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından aranmaktadır. Yönetim Bilişim Sistemleri uzmanları, programcı, SEO uzmanı, veri analisti, network uzmanı gibi teknik alanların yanında insan kaynakları, iş geliştirme, proje yönetimi, iş analizi ve satış pazarlama gibi çok çeşitli departmanlarda çalışabilecek yetkinliklere sahiplerdir. Bu bahsedilen alanlarla sınırlı olmayacak şekilde İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi mezunlarımızın tamamı kamu kuruluşlarında iç denetçi, müfettiş, uzman, kaymakam ve idari yargı hakimliği alanlarında da çalışma imkanına sahiplerdir.

Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programı’nın amacı, işletmelerin ve bireylerin ihtiyacı olan her türlü veriyi toplayan; toplanan verileri analiz ederek bilgiye dönüştüren; elde edilen bilgiyi paylaşan yöntem, süreç ve sistemleri planlamaktır. Bu sistemlerin ekonomik, teknik ve stratejik açıdan tasarımını, kurulmasını, analizini ve yönetilmesini yapabilecek mezunlar yetiştirmektir.

Bu bağlamda Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünden mezun olan öğrencilerimizin yöneticilerin karar süreçlerini en iyi biçimde kullanacakları en güncel bilişim sistem ve teknolojilerine hâkim olmalarının yanında, analitik düşünme ve organizasyonun yapısı ve yönetimi hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları amaçlanmaktadır.

 

MEHMET ERKAN
Prof. Dr. MEHMET ERKAN
AHMET ERKASAP
Dr. Öğr. Üyesi AHMET ERKASAP
ÜMİT BOZOKLU
Dr. Öğr. Üyesi ÜMİT BOZOKLU
YAĞMUR YAVUZ
Arş. Gör. YAĞMUR YAVUZ
Listelenen ücretlere KDV dahil değildir. KDV dahil ücretler için ücret hesaplama sayfasını kullanabilirsiniz.
Program Ücret [*] Tercih İndirimli [?] Kontenjan Taban Puan Başarı Sıralaması Kılavuz Kodu Bakınız
Yönetim Bilişim Sistemleri
  50% İndirimli 36.842 ₺ * 29.473,60 ₺ 42 - - 201790261 YÖK Logo 18, 21, 64, 99
  100% Burslu Ücretsiz - 7 289.31742 185.845 201790260 YÖK Logo 18, 21, 64, 99
  • *Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
  • **Peşin ödemelerde %5 indirim yapılır.

Uygulamalı EĞİTİM Veren Uluslararası ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ