Başta sanayi sektörü olmak üzere birçok sektörde uygulanması artık zorunlu hale gelen Endüstri 4.0 ve Endüstri 5.0 uygulamaları ile birlikte kamu ve özel sektör kurumlarının dijitalleşme ile yönetilmesi zorunluluk haline gelmiştir. Ülkemiz, jeopolitik konumu, üretim becerisi, kalifiye işgücü ve doğal imkânlarıyla bölgesinin üretim üssü olmuştur. Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programı mezunları, çalışmalarını sürdürmek ve ilerletmek için bilgi teknolojisine büyük ölçüde güvenen tüm işletmeler ve kuruluşlar tarafından arzu edilmektedir. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunları, SEO uzmanı, veri analisti, network uzmanı gibi teknik alanların yanında insan kaynakları, iş geliştirme, proje yönetimi, iş analizi ve satış pazarlama gibi çok çeşitli departmanlarda çalışabilecek yetkinliklere sahiplerdir. Bu bahsedilen alanlarla sınırlı olmayacak şekilde İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi mezunlarımızın tamamı kamu kuruluşlarında iç denetçi, müfettiş, uzman, kaymakam ve idari yargı hakimliği alanlarında da çalışma imkanına sahiplerdir.

Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programı’nın amacı, işletmelerin ve bireylerin ihtiyacı olan her türlü veriyi toplayan, toplanan verileri analiz ederek bilgiye dönüştürülerek elde edilen bilgiyi paylaşan yöntem, süreç ve sistemleri planlamaktır. Bu sistemlerin ekonomik, teknik ve stratejik açıdan tasarımını, kurulmasını, analizini yapabilecek ve yönetilmesini sağlayacak mezunlar yetiştirmektir.

Bu bağlamda Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nden mezun olan öğrencilerimizin yöneticilerin karar süreçlerini en iyi biçimde kullanacakları en güncel bilişim sistem ve teknolojilerine hâkim olmalarının yanında, analitik düşünme ve bir organizasyonun yapısı ve yönetimi hakkında yeterli bilgiye sahip olma özelliklerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

 

BAHADDİN SİNSOYSAL
Prof. Dr. BAHADDİN SİNSOYSAL
MEHMET ERKAN
Prof. Dr. MEHMET ERKAN
ORKUN BAYRAM
Doç. Dr. ORKUN BAYRAM
AHMET ERKASAP
Dr. Öğr. Üyesi AHMET ERKASAP
FERİDUN CEMAL ÖZÇAKIR
Dr. Öğr. Üyesi FERİDUN CEMAL ÖZÇAKIR
HİKMET CANLI
Dr. Öğr. Üyesi HİKMET CANLI
ÜMİT BOZOKLU
Dr. Öğr. Üyesi ÜMİT BOZOKLU
SİNEM MİZANALI
Arş. Gör. SİNEM MİZANALI
YAĞMUR YAVUZ
Arş. Gör. YAĞMUR YAVUZ
Listelenen ücretler peşin ücrettir. Ücretlere KDV dahildir.. Taksitli ücretler ve tercih indirimleri için ücret hesaplama sayfasını kullanabilirsiniz.
Program Ücret [*] Tercih İndirimli [?] Kontenjan Taban Puan Başarı Sıralaması Kılavuz Kodu Bakınız
Yönetim Bilişim Sistemleri
  Ücretli 175.000 ₺ * 140.000 ₺ 1 260.20046 - 201790369 YÖK Logo 18, 64, 99
  100% Burslu Ücretsiz - 1 - 148.816 201790260 YÖK Logo 18, 21, 64, 99
  • *Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Uygulamalı EĞİTİM Veren Uluslararası ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ